Jaki kurs instruktora jazdy konnej wybrać?

Jaki kurs instruktora jazdy konnej wybrać?

Dokonując wyboru jakie kurs instruktora jazdy konnej (szkolenie instruktorskie) wybrać, INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ JAZDA KONNA czy INSTRUKTORA SPORTU JAZDA KONNA, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Pierwszym z nich jest kwestia wykształcenia interesanta.

Osoby, które ukończyły 18 lat lecz nie posiadają wykształcenia średniego mogą uczestniczyć w kursie na instruktora rekreacji ruchowej lecz nie mogą podejść do kursu na instruktora sportu, ponieważ tutaj wymagane jest minimum wykształcenie średnie.

Kolejną ważną kwestią są wymagania dotyczące umiejętności i wiedzy. W naszej firmie wybierając się na kurs instruktora rekreacji ruchowej- jazda konna osoba powinna posiadać, minimum, umiejętności jeździeckie oraz wiedzę na poziomie BOJ (Brązowej Odznaki Jeździeckiej), z kolei na instruktora sportu- na poziomie SOJ (Srebrnej Odznaki Jeździeckiej), mile widziane są starty w zawodach. Są to wymagania dotyczące umiejętności i wiedzy, jednak nie wymagamy posiadania tak owej odznaki- na zajęciach sprawdzane są umiejętności uczestników na danym poziomie.

Kolejnym ważnym aspektem w kwestii wyboru szkolenia są upoważnienia jakie absolwent otrzyma po odbyciu kursu.

Ukończenie kursu instruktora rekreacji ruchowej upoważnia do pełnoprawnego wykonywania zawodu jako Instruktor Rekreacji Ruchowej w danej dyscyplinie, czyli pozwala na prowadzenie zajęć rekreacyjnych i sportowych.

Czyli nauki jazdy od podstaw, doskonalenia umiejętności, prowadzenia jazd rekreacyjnych i sportowych.

Ukończenie kursu na instruktora sportu upoważnia do wykonywania zawodu jako Instruktor Sportu w danej dyscyplinie, czyli pozwala na prowadzenie zajęć rekreacyjnych i sportowych.

Podobnie jak w przypadku instruktora rekreacji ruchowej jazda konna- instruktor sportu może nauczać od podstaw, doskonalić umiejętności oraz prowadzić jazdy rekreacyjne i sportowe (w tym skoki), jednak instruktor sportu dodatkowo może przygotowywać swoich podopiecznych do uczestnictwa w zawodach oraz do rywalizacji sportowej (tym różni się instruktor sportu od instruktora rekreacji ruchowej).

Kiedy mogę podejść do kursu instruktora sportu ?

Obecnie nie jest wymagane stopniowanie uprawnień, interesant może uczestniczyć od razu w kursie na instruktora sportu jazda konna, jeżeli spełnia dane wymagania. Jeżeli uczestnik ukończy kurs na instruktora rekreacji ruchowej w naszej firmie i po pewnym czasie będzie potrzebował uprawnień na instruktora sportu (i spełniał wyżej wymienione wymagania), może wziąć udział w szkoleniu z 20% zniżką na kurs. Ważną informacją jest również to iż uprawnienia otrzymują absolwenci na stałe, to znaczy, że dokumenty nie są wydawane na dany okres, nie ma konieczności ponownego zdawania egzaminów po pewnym czasie, uprawnienia otrzymują Państwo na całe życie.

 

Call Now Button